Vymýšlení řetězové pohádky ZDE


Únor 2008

Historie čaje

23. února 2008 v 21:01 Zajimavosti o všem
Čaj
O vynálezu čaje koluje několik legend. Poprvé je čaj zmiňován v čínské historii v době 2700 let před naším letopočtem, v době císaře Shen Nung. O něm se říká, že objevil čaj během jedné ze svých cest po čínské říši. Když udělal krátkou zastávku k odpočinku, spadlo několik lístků z jednoho keře přímo do jeho šálku
s převařenou vodou k pití. Z jeho šálku vystoupila lahodná vůně a zvědavý císař ochutnal nápoj, který tak vznikl náhodou. Nápoj nejen že měl vynikající chuť, ale i osvěžující a posilující účinek. Císař byl ze svého objevu tak nadšen, že začal propagovat zázračný keř. První číský název pro čaj byl "te" a ten se pak změnil na "chai".

Galileo Galilei

23. února 2008 v 20:31 Zajimavosti o všem
GALILEO GALILEI
Galileo Galilei se narodil 15. února 1564 v italské Pise jako prvorozený syn zchudlého teoretika hudby. Už od dětství se vyznačoval manuální zručností: zhotovoval různé mechanické hračky a modely. Měl ale také zájem o malířství a hudbu.

Pejsci

23. února 2008 v 20:26
Krásné obrázky, pro všechny pejskaře.

O sebevědomí

19. února 2008 v 19:48 Citáty
Lidí se nebojme, ale sebe. Tomáš Baťa
Jediný člověk před kterým se neschováme, jsme my sami. Proto stojí za to se trochu poznat. Neznámý autor

O rozumu a citu

19. února 2008 v 19:33 Citáty
Existují dva jazyky - emocí a logiky. Použijte ten správný, abyste se domluvili. Neznámý autor
Pocity nejsou fakta. D.D. BurnsEgypťanka

3. února 2008 v 15:04 Knihovna
Egypťanka - Hilary Wilsonová
-Život výjimečné ženy za vlády Ramesse II.
Román sleduje osudy Nebetiunety, egypské matky a manželky z posvátného města Vesetu, a nabízí strhující pohled pohled na rok jejího rušného a zajímavého života. Provlada se za Amenmosa, vezírova hlavního tajenmíka, a i když se stala matkou šetti dětí, uplatnila se jako zručná švadlena a přadlena, která v Amon-Reově chrámu zodpovídá za výrobu a údržbu posvátných oděvů a plátna. Navíc je členkou ašerského chrámového sboru ve svatyni bohyně Muty. Nebetiunetin osobní a profesionální život během celého roku je určovám mnohými svátky typickými pro Veset. Protože vede domácnost, dohlíží na služebnictvo, stará se o manžela a rodinu a ještě vykonává náročné povolání, nezná ve svém činorodém životě nudu. Když jejího muže odvádějí pracovní povinnosti nadlouho od domova, musí si poradit s rodinnými problémy sama, a právě nezávislé rozhodování upevňuje její nezdolný charakter.
Hilary Wilsonová - učila od r. 1979 egyptologii v kurzech pro dospělé a několik let pracuje v Nové koleji na univerzitě v Southamptonu. Jako lektorka externího schváleného programu nabízí v regionech Hampshire a Dorset kurzy se širokým rozpětím egypských témat a často spolupracuje s místními pobočkami Asociace pro vzdělávání dospělých. Pravidelně přednáší pro historické a archeologické společnosti a je mimořádnou profesorkou tvz. Otevřené univerzity.

Klik - život na dálkové ovládání

2. února 2008 v 19:12 Filmy
Michael Newman (Adam Sandler) je nejen architekt, ale co je horší i workaholik, jenž zanedbává svou rodinu a své soukromí vůbec. Jednoho dne se mu dostane do rukou zajímavá drobnůstka, neobvyklá hračička - dálkový ovladač. Ale ne ledajaký ovladač, protože tento umožňuje Michaelovi posunovat čas zpátky a připomíná mu tak různé dávno zapomenuté životní situace. Když se však ovladač zblázní, nastávají Michaelovi horké chvilky... (více)

Chicago

2. února 2008 v 19:05 Filmy
"MUZIKÁL VĚTŠÍ NEŽ ŽIVOT"
CHICAGO je příběh kabaretních zpěvaček Roxie Hart (Reneé Zellweger - Deník Bridget Jonesové) a Velmy Kelly (Catherine Zeta-Jones), uvězněných za úkladné vraždy milence a manžela. Díky svérázné obhajobě všemi mastmi mazaného právníka Billyho Flynna (Richard Gere) se stávají Roxie a Velma aspoň známými vražedkyněmi. Billy Flynn z nich udělá oběti, které byly chlípnými muži donuceny k zoufalým zločinům. Když už si nemohly užít úspěchu, vychutnají si aspoň popularitu.
Mooc děkuju za návštěvu mého blogu a přijdte zas...