Vymýšlení řetězové pohádky ZDE


Historie čaje

23. února 2008 v 21:01 |  Zajimavosti o všem
Čaj
O vynálezu čaje koluje několik legend. Poprvé je čaj zmiňován v čínské historii v době 2700 let před naším letopočtem, v době císaře Shen Nung. O něm se říká, že objevil čaj během jedné ze svých cest po čínské říši. Když udělal krátkou zastávku k odpočinku, spadlo několik lístků z jednoho keře přímo do jeho šálku
s převařenou vodou k pití. Z jeho šálku vystoupila lahodná vůně a zvědavý císař ochutnal nápoj, který tak vznikl náhodou. Nápoj nejen že měl vynikající chuť, ale i osvěžující a posilující účinek. Císař byl ze svého objevu tak nadšen, že začal propagovat zázračný keř. První číský název pro čaj byl "te" a ten se pak změnil na "chai".

Evropě byl čaj poprvé představen v roce 1610, kdy připlul první náklad čaje na holandské obchodní lodi. Po delší dobu byl dovoz čaje omezený, neboť cesty trvaly velmi dlouho. Někdy byla loď na cestě téměř celý rok. V důsledku toho se čaj stal drahým zbožím. Během 18. století došlo ke snížení ceny čaje, což přispělo k jeho rozšíření a popularitě.
Největšími spotřebiteli čaje na světě jsou Irové, zatímco Britové jsou až na druhém místě. Ale velké množství čaje se vypije také v Japonsku a dalších zemích jako je Turecko, Sýrie a Irán.
V Holandsku se vypije například více čaje než v Indii, Spojených státech nebo Německu.

Příprava čaje - Existuje pět zlatých pravidel pro přípravu dobrého šálku čaje:
1. Vodu uveďte co nejrychleji do varu a ponechte ji pět minut vařit, aby změkla
2. Použijte trochu horké vody k vyhřátí konvičky.
3. Vložte čajový sáček nebo sypaný čaj do konvičky
a zalijte vroucí vodou. Použijte 4 dvougramové sáčky čaje na litr vody, nebo jednu čajovou lžičku na šálek.
4. Nechte čaj vylouhovat, avšak ne příliš dlouho - po pěti minutách může čaj hořknout.
5. Vyjměte čajové sáčky a výluh promíchejte, aby měl jednotnou chuť (jinak zůstane silnější na dně konvice).
Čajové rituály: Čína - Podle starověkých písemných záznamů představovala příprava čaje před 8. stoletím v Číně obřad o mnoha krocích. Čajové lístky byly nejprve napařeny, pak rozdrceny a formovány do homole s přidáním různých přísad. Homole pak byla okořeněna, opékána na ohni a semleta mezi dvěma archy jemného papíru. Poté se do vroucí osolené vody přidala homole se lžičkou studené vody a počkalo se, až se částečky usadí. Po dokončení byl čaj naléván do šálků a ochucován mlékem a cibulí. Zvyky se během let měnily a dnes Číňané používají moderní techniky přípravy čaje.
Japonsko - V Japonsku má významnou tradici pití zeleného čaje. Čajový obřad je dodnes živou tradicí provozovanou gejšami - pokračovatelkami starých mistrů čaje. Gejši se učí přesný postup čajových ceremonií ve speciálních školách. Při ceremonii používají čajový prášek, který tlučou s horkou vodou, až začne pěnit. Pro tento účel používají zvláštní mísy a bambusové metly. Japonci nikdy svůj čaj nesladí ani neochucují, místo toho používají čajové pečivo.
Indie - Čaj se zalije směsí jedné třetiny mléka a dvou třetin vody, která je vařena
s cukrem. Pak se nechá pět minut odstát, přecedí se přes mušelín a rozlévá se do šálků. V některých oblastech se bílý čaj ochucuje semínky a podává se sladkým pečivem.
Rusko - Podle staletí dlouhé tradice tradice používají Rusové k přípravě čaje samovary. Samovary jsou velké zdobené nádoby, které se tradičně používají pro přípravu čaje. Nejdříve Rusové nalijí předem připravený čajový koncentrát do misky a udržují jej teplý na vrcholu samovaru. Pak nalijí teplý koncentrát do šálku a ředí jej na požadovanou sílu pomocí vroucí vody ze samovaru.
Evropa - Evropané používají jednu lžičku čaje na každý šálek. Sypaný čaj nebo čajové sáčky se vkládají do konvice s vroucí vodou a nechají se vylouhovat asi 4 - 6 minut. Během této doby uvolní čaj svoji chuť. Pak se čaj nalévá do šálků, v případě sypaného čaje přes sítko.
V Anglii se čaj sladí cukrem nebo medem a často se ochucuje mlékem, rumem nebo citronem. Někdy se přidává i džem! V Maďarsku obvykle sladí svůj čaj cukrem nebo medem a často dochucují citronem, rumem, příležitostně i vínem. Holanďané mají rádi silný čaj a někdy přidávají cukr nebo mléko.
Druhy čaje: dobrých čajů je nepřeberné množstí tohle jsou základní: -Bílý čaj -Zelený čaj -Černý čaj (též červené čaje) -Polozelené ( též oolongy, modrozelené, žlutozelené, modré) Jaký je váš nejoblíbenější?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leslee | 28. února 2008 v 19:04 | Reagovat

čaje 4ever, tímto Tě zvu na čajový dýchánek, mám v plánu zkusit všech 5 typů čajových rituálů (s sebou: oblíbené čaje, čajové pečivo, cibuli...:-) )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mooc děkuju za návštěvu mého blogu a přijdte zas...