Vymýšlení řetězové pohádky ZDE


To

25. května 2008 v 18:27 |  Knihovna
To (autorem je úspěšný americký spisovatel Stephen King), je jeden z nejlepších hororů vůbec, a patří k mým nejoblíbenějším knížkám. Při čtení mě běhal mráz po zádech, místy jsem se i nasmála a sem tam propukla v hysterický pláč (:D). Určitě vřele doporučuji k přečtení! No a o čem To vlastně je...

V hóóódně moc velké zkratce: Děj příběhu se odehrává v americkém městě Derry ve státě Maine. Šestice malých dětí se zde seznámí za velice nepříjemných okolností, na každém kroku je jim totiž v patách Henry Bowers, chlapec, který si neustále utahuje ze svých slabších vrstevníků a dokonce je fyzicky napadá. Mika Hanlona nesnáší, protože je černoch, Eddie Kaspbrak má astma, Bill Denbrough koktá, Richie Tozier má obrovské brýle, Beverly Marshová je z velice chudé rodiny, Ben Hanscom je tlouštík a Stan Uris je žid. Kdykoliv se parta těchto "smolařů" setká s Bowersem a jeho partou, snaží se je porazit, protože rvačce se vyhnout nikdy nedá. A tak se někdy stane, že smolaři nad Bowersovou partou zvítězí ne fyzickou silou, ale zdravým rozumem.
Kromě problému s Bowersem však mají smolaři ještě jeden, daleko závažnější problém. V období jejich života v Derry se tam dějí podivné věci, někdo vraždí malé děti a studenty. Parta chce vypátrat, kdo se za tím vším skrývá, proto podniká nebezpečné výpravy do kanálů pod městem, kde se domnívají, že To žije. Mnoho svědků vypovědělo že na místech, kde se našla těla zavražděných, viděli klauna s balónky v ruce (klauna Pennywise). Policie si s vraždami také nevěděla rady, jen děti byly schopné vypátrat příšeru, která se v kanálu schovávala. Jenže jakmile začaly do vražd strkat nos, To je začalo pronásledovat. Vybíralo si proto místa, na kterých mohlo zastihnout smolaře jednotlivě, protože vědělo, že dohromady proti nim nic nezmůže a navíc se jich To začalo bát. Na Beverly vystříkla krev z odpadu v umyvadle, po Benovi šla mumie, Mika chtěl chytit obrovský pták... Právě proto smolaři zjistili, že To mění podobu a že je to něco nadpřirozeného, každý z nich totiž To viděl jinak. Málem přišli o život, když se vypravili do kanálů připraveni zabít To, ale příšeru pouze zranili a mysleli si, že už je konečně po všem.
O 28 let později se však To vrátilo. Všichni bývalí smolaři měli perfektní zaměstnání a žili si nad poměry, kromě Mika Hanlona. Ten se totiž jako jediný neodstěhoval z Derry a pracoval v tamní knihovně. Ostatní se po hrůzných vraždách pod vlivem svých rodičů z města odstěhovali a teď žili klidný život. Na Derry si vzpomněli teprve poté, co jim zavolal Mike Hanlon, že To se vrátilo... Ihned se jim vybavil slib, který si dali jako děti - pokud se To vrátí, budeme proti němu společně bojovat. Všichni se tedy vydali zpět do svého rodného města v hrůzném očekávání. Jeden však mezi nimi již nebyl, a tak byla porušena šťastná sedmička - chyběl totiž Stan Uris, který spáchal sebevraždu pod nátlakem děsivých vzpomínek hned poté, co mu zavolal Mike Hanlon.
Kamarádi z dětství se tedy opět setkali a společnými silami opět zaútočili na To, které se skrývalo v temnotách kanalizace. Už to nejsou malé děti, jsou dospělí, chytřejší a jen tak něco by je nemělo zastrašit, ale To je naplňuje nesmírnou hrůzou. V kanálech stráví 2 hrůzostrašné dny a během jejich boje s Tím se přes Derry přežene živelná pohroma - zemětřesení, vichřice a velice silný déšť. Propadá se hlavní silnice a mizí v ní okolní domy, které se nachází spoustu metrů nad doupětem Toho. Smolaři z tohoto boje vyváznou jen taktak, ale zvítězí. Eddieho Kaspbraka však již zachránit nedokážou, stal se totiž poslední obětí Toho a To bylo zničeno navždy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Četl/a si tuhle knížku?

Ano
Ne

Komentáře

1 Katyska<3→TvOjE ♥SB♥ | Web | 29. května 2008 v 18:41 | Reagovat

jj ... Magdi.. o té knížce si mi dost říkala ,že?? xD ...  "TO" ... je myslim supa hororová knížka :) ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mooc děkuju za návštěvu mého blogu a přijdte zas...